Posłuchaj samego siebie

8 września 2019

Walka z własnymi traumami oraz słabościami przysparza wielu trudności. Warto jednak zmierzyć się ze swoimi bolączkami, by móc poczuć się prawdziwie wolnym i szczęśliwym człowiekiem. Wbrew pozorom nie musimy uczęszczać na drogie i długotrwałe terapie. Wystarczy nam książka, która stanie się bodźcem do zmian i przeprowadzi nas krok po kroku przez cały proces wsłuchiwania się w samego siebie. „Metamorfoza czyli terapia jednego spotkania” to poradnik stworzony z cyklu artykułów psycholożki, pracującej z cierpiącymi kobietami oraz parami przeżywającymi kryzys.

Zawalcz o siebie

Akceptacja samego siebie jest jedną z trudniejszych kwestii, z jaką mierzy się każdy człowiek. Rzadko jesteśmy dumni ze swoich osiągnięć, wstydzimy się własnego ciała, nie potrafimy przyznać, że ciężko pracujemy na sukces. Jeśli nie mamy partnera życiowego, obwiniamy samych siebie. A może by tak wreszcie przestać szukać powodów do samobiczowania się i zacząć dostrzegać własny potencjał oraz wartość? Choć walka z własnymi wadami oraz umiejętność doceniania samych siebie jest niezwykle trudnym zadaniem, to niewątpliwie każdy z nas powinien się na nim skupić. Ewa Klepacka-Gryz, autorka książki „Metamorfoza czyli terapia jednego spotkania” to doświadczona psycholożka oraz terapeutka, która bazując na swojej wiedzy pragnie zaprosić czytelników do walki o własne szczęście i akceptację. Zamiast długotrwałych i kosztownych terapii proponuje zaledwie jedno spotkanie, które może stać się bodźcem do zmian. W jego trakcie pracuje się nad odkryciem sedna naszego problemu oraz udziela wskazówek, dzięki którym krok po kroku uda się nam zwalczyć wszelkie negatywne zachowania oraz skutki dawnych traum.

Zmień myślenie

By dostrzec w sobie mądrych i wartościowych ludzi musimy zmienić swoje myślenie. Autorka książki na podstawie losu kilku bohaterów pokazuje, w jaki sposób należy określić swój problem i wyjaśnia, że zmieniając myślenie zmieniamy całe swoje życie. Opisywane przez nią kwestie mogą dotyczyć każdego z nas. Czasami są to traumy sięgające jeszcze dzieciństwa. Innym razem są to nawyki, które powinniśmy zmienić – lenistwo, pesymizm, spóźnianie się, brak akceptacji samych siebie. Terapeutka krok po kroku przeprowadza nas przez proces wszystkich zmian. Dzięki książce „Metamorfoza czyli terapia jednego spotkania” możemy zapomnieć o dawnych wadach i skupić się tylko na tym, co pozytywne. Jeśli zależy nam na akceptacji samego siebie, dostrzeżeniu własnej wartości oraz zmianie nastawienia do świata to zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po poradnik i spróbować zawalczyć o samych siebie i bardziej radosną oraz satysfakcjonującą przyszłość.

 

Tagi
Kategoria Książki #nowości